Přestože se akce po celém světě ruší a odkládají jako například známý Karneval v Riu, Britové si svou každoroční událost nenechali ujít. 5. listopadu je totiž v Británii Bonfire Night aneb Noc ohňostrojů či Noc Guye Fawkese. Ohňostroje tak ozářily britskou oblohu jako každý rok.
Kvůli opatřením ale i na Bonfire Night bylo zrušeno mnoho akcí. Přesto si Angličané a Skoti udělali vlastní DIY oslavy a odpálili ohňostroje ze svých zahrad a ulic.
A proč že vůbec Britové slaví „Nový rok“ už na začátku listopadu? 5. listopad je v Británii známý jako Noc Guye Fawkese. Noc muže, jež byl považován za vůdce plánu vyhodit v 17.století do povětří Sněmovnu lordů.
Strůjcem tohoto plánu byl ale ve skutečnosti katolík Robert Catesby. Ten totiž spolu se svými spojenci věřil, že s nástupem Jakuba I. na trůn přijde větší tolerance k jejich víře a skončí jejich pronásledování.
Mučení katolíků ale naopak vzrostlo. Catesby nechtěl nečinně sedět a přihlížet, jak jsou katolíci mučeni a zabíjeni. Přišel tak s nápadem vyhodit do povětří budovy parlamentu, kde měl být přítomný i král.
Catesby se snažil si získat příznivce. Jedním z nich byl i Guy Fawkes. Ten měl zapálit pojistku a uniknout lodí po Temži. U Sněmovny lordů byl ale spolu se sudy střelného prachu a zápalkami chycen a odvezen na Tower of London, kde byl podroben mučení. Fawkes poté odhalil, kdo se podílel na spiknutí a všichni byli obviněni ze zrady. Vzdorující spiklenci byli zabiti při zajetí nebo později souzeni, usvědčeni a popraveni.
Následně vyhlásil parlament 5. listopad za národní den díkůvzdání a první oslava skutečnosti, že král Jakub I. přežil atentát, se konala v roce 1606.