Struktura s názvem Huei Tzompantli byla poprvé objevena před pěti lety archeology v rámci programu Urban Archaeology mexického Národního ústavu pro antropologii a historii. Nyní došlo k dalšímu objevu – podle prohlášení archeologů bylo na východní straně věže objeveno 119 nových lidských lebek.
Předpokládají, že se jedná o jednu ze sedmi sbírek lebek, které se nacházely v aztéckém hlavním městě Tenochtitlán. Na místě bylo dříve identifikováno již celkem 484 lebek, které pocházejí z období mezi lety 1486 a 1502. Nově odkrytá zeď se skládá z lebek mužů, žen a dětí, kteří byli pravděpodobně zabiti během rituálních obětí bohům. Podle velikosti a vyvíjejících se zubů byly mezi lebkami identifikovány nejméně tři dětské.
Nález také naznačuje, že stavba věží byla součástí kulturních praktik Aztéků. „Nemůžeme říct, kolik z těchto jedinců byli válečníci. Někteří byli možná zajatci předurčeni k obětním obřadům.“ řekl archeolog Raul Barrera agentuře Reuters. „Všichni byli posvěceni. Proměnili se v dary pro bohy nebo dokonce personifikace samotných božstev.“
Mnoho budov postavených Aztéky ve městě Tenochtitlán, nyní Mexico City, bylo zničeno poté, co se město dostalo pod kontrolu španělských vojáků a jejich spojenců v 15. století. Mnoho věží, postavených z lebek, bylo taktéž zničeno. Archeologové se snaží obnovit jejich rozptýlené fragmenty. I přes jejich zničení tyto „stavby“ prokazatelně zanechali hluboký dojem na očitých svědcích mezi dobyvateli. Ve spisech o svých výbojích je zmiňují jak Hernán Cortés, tak Bernal Díaz del Castillo.