16.9 C
Czech
Pondělí 28. října 2024

Sparta utrpěla debakl na půdě Manchesteru City

Sparta Praha se v rámci třetího kola Ligy mistrů střetla s Manchesterem City a odvezla si z Anglie těžkou porážku 0:5. Pražský klub držel naději pouze v první půli, ale domácí tým po přestávce dominoval a dvakrát skóroval Erling Haaland, který svou střelou ohromil všechny přítomné.

Manchester City potvrdil roli favorita hned od začátku zápasu. Phil Foden otevřel skóre už ve třetí minutě, kdy bez problémů překonal brankáře Vindahla. Podle serveru Ruik.cz měl City od začátku zápasu jasnou převahu a Sparta se dostala k prvnímu vážnějšímu zakončení až kolem 25. minuty, kdy Birmančević zamířil těsně vedle. Přesto první poločas skončil jen 0:1.

Po přestávce už ale domácí tým nebral ohledy. Ve druhé půli Erling Haaland ukázal svou obrovskou kvalitu. Jak uvedl iSport.cz, norský útočník vstřelil v 58. minutě gól, který mnozí označili za „z jiné galaxie“. Jeho střela patou po centru Savinha byla ukázkou dokonalé techniky.

V dalších minutách pokračoval Manchester City v nátlaku a přidal další tři branky. John Stones si v 64. minutě odskočil od Vitíka a hlavičkou zvýšil na 3:0. O pár minut později Haaland vstřelil svůj druhý gól a v 88. minutě proměnil penaltu Matheus Nunes, čímž uzavřel skóre na konečných 5:0.

Sparta se snažila držet krok, ale rozdíl v kvalitě byl obrovský. Guardiolův tým pokračoval v sérii vítězství v Lize mistrů, zatímco Sparta si odvezla těžký debakl.

Sledujte nás na sítích

Slavia v bílých dresech přehrála Duklu 3:0 a připsala si jedenáctou výhru v řadě

Slavia Praha potvrdila svou výbornou formu a v malém pražském derby bez problémů zdolala Duklu 3:0. Tomáš Chorý skóroval dvakrát a třetí gól přidal Matěj Jurásek. Slavia zůstává na čele tabulky Chance ligy s náskokem šesti bodů.

„Jsem tohle já?“ Nick Cannon ve vztahu s Mariah Carey pochyboval o vlastní identitě

Nick Cannon minulý týden vystoupil v podcastu Ray Daniels Presents. 44letá hvězda pořadu Wild ‚n Out hovořila o rozchodu s 55letou zpěvačkou a svěřila se, že po svazku v roce 2008 pochybovala o své vlastní identitě.

Škoda na závodní okruh. Takhle vypadá koncept RS Race Enyaq

Škoda Enyaq RS Race, která vychází z úspěšného modelu Enyaq Coupé RS, posouvá hranice elektromobility na zcela novou úroveň. Tento jedinečný koncept vytvořený v Mladé Boleslavi je odvážnou vizí budoucnosti motorsportu. Kombinuje sílu elektromotorů s dynamickým designem a sportovními jízdními vlastnostmi, čímž otevírá nové možnosti v oblasti udržitelné mobility.

Jedna z dosud největších výstav impresionistů se právě koná v Amsterdamu

Van Goghovo muzeum v Amsterdamu slaví až do 26. ledna 150. výročí impresionismu. Monet, Degas a Cézanne jsou představeni na výstavě „Vive l’impressionnisme!“, která shromáždila přibližně sto děl. Zdůrazňuje zásadní vliv tohoto hnutí na nizozemskou uměleckou scénu.

Google připravuje AI, která převezme kontrolu nad počítačem

Společnost Google plánuje spustit nový nástroj umělé inteligence, který uživatelům umožní provádět složité úkoly, jako je vyhledávání informací, nakupování online nebo rezervace letenek. Technologie s kódovým označením „Project Jarvis“ má být představena v prosinci spolu s novým jazykovým modelem Gemini.

DOPORUČUJEME

Siniaková triumfovala ve čtyřhře v Kuang-čou a připsala si 28. deblový titul

Česká tenistka Kateřina Siniaková si spravila chuť po sobotním zklamání ze singlového semifinále a společně s čínskou partnerkou Čang Šuaj ovládla čtyřhru na turnaji v Kuang-čou. Ve finále porazily polsko-maďarský pár Katarzyna Piter a Fanny Stollár ve dvou setech 6:4 a 6:1, čímž Siniaková získala svou 28. kariérní trofej ze čtyřhry.

Česká tenistka Linda Klimovičová mění občanství a bude reprezentovat Polsko

Dvacetiletá tenistka Linda Klimovičová se rozhodla ukončit reprezentaci Česka a nově bude na mezinárodních turnajích vystupovat pod polskou vlajkou. Talentovaná hráčka, která je aktuálně na 184. místě světového žebříčku WTA, už delší dobu trénuje v Polsku a nyní tam získala občanství.

LeBron a Bronny James se zapsali do historie jako první otec a syn, kteří spolu hráli v NBA

LeBron James a jeho syn Bronny vytvořili nový milník NBA, když si společně zahráli v zahajovacím zápase Los Angeles Lakers. Tento historický moment se odehrál v utkání proti Minnesotě Timberwolves, kde se oba objevili na palubovce ve druhé čtvrtině. Byla to první příležitost, kdy si otec a syn zahráli spolu v NBA, což vyvolalo velké nadšení fanoušků v hale Crypto.com Arena.

Jakub Zbořil se vrací do extraligy, posílí Dynamo Pardubice

Jakub Zbořil se po deseti letech v zámoří vrací do české extraligy, ale překvapivě neoblékne dres brněnské Komety, kde hokejově vyrůstal. Místo toho zamíří do týmu HC Dynamo Pardubice, kde podepsal smlouvu pro tuto sezonu.